PRODÁNO – Stavební pozemek 800 m² na březích Žárského rybníka u Nových Hradů (Jižní Čechy)

CZK 1,250,000
Žář, Nové Hrady,
Oblíbené
Výsledky vyhledávání
Pozemek

Přehled

 • Aktualizováno :
 • 8 září, 2022

Dostupné bydlení v Jižních Čechách? Ale ovšem, můžete ho mít v podhůří Novohradských hor. V obci Žár u nádherného Žárského rybníka se právě uvolnil pozemek s přívodem vody, elektřiny a plynu, na kterém může vyrůst bungalov či patrový dům podle vašich představ.

Jihočeské rybníky volají: Postavte si zde dům

Málokterá scenérie dokáže tak lákat k naplno prožitému, pohodovému životu jako jihočeské rybníky. Představte si, že ten největší v okolí Novohradských hor můžete mít za domem.

 • Stavební pozemek v obci Žár o velikosti 800 m²
 • zasíťovaný a připravený ke stavebním pracem
 • vede zde obecní vodovod, elektřina a plyn

Pozemek se nachází v klidném sousedství u lesa

Výhodou investice do pozemku je, že si vysněné bydlení můžete postavit 100% podle sebe. Nemusíte rekonstruovat či dělat jiné kompromisy. Bydlet budete hned na pokraji lesa. Žárský rybník, jehož břehy máte do pár minut pěšky, je dominantou okolí. Klidný, obrovský, vybízející k procházkám i melancholii. V létě ožívá jako centrum pro různé akce a vodní sporty. Věděli jste, že se jedná o jeden z prvních historicky doložených rybníků v Česku?

Samotná obec Žár o 350 obyvatelích nabízí příjemný a přírodou obklopený život mezi dvěma většími městy. Jako turistická lokalita se pyšní sportovištěm, dětským hřištěm, hospůdkou a dokonce nohejbalovým klubem či chovem holubů. V obci je školka, samoobsluha, penziony.

 

Blízko do Budějic i do Rakouska (hory a lyže)

Nové Hrady, kam budete jezdit za veškerou občanskou vybaveností, jsou městem v Novohradském podhůří poblíž hranic s Rakouskem. Nachází se 30 km jihovýchodně od Českých Budějovic a 20 km jižně od Třeboně. Historické město s bohatou kulturou stojí za projití křížem krážem, určitě ale nevynechte státní hrad Nové Hrady a zámecký areál Nové Hrady s muzeem motokol, restaurací, kavárnou, stájemi a farmou. Vaše další výlety mohou směřovat do Novohradské kovárny, Terčina údolí, Tereziných lázniček, ke Stropnickému vodopádu, hrobce Buquoyů či skanzenu ochrany státní hranice.

Hned za Novými Hrady přejedete hranice do Dolních Rakous, kde doporučujeme historické městečko Weitra (česky Vitoraz) na řece Lužnici, které přímo vybízí k posezení u kávy. Vyrazit můžete též do 30 minut vzdálených Českých Budějovic, kde je vše od kin po kryté bazény.

Adresa: Žář, Nové Hrady
Město:
PSČ: 374 01
Země: Česká republika
Otevřít v Mapách Google
ID nemovitosti: 22763
Cena: CZK 1,250,000
Plocha pozemku: 800 m2
Inženýrské sítě
230V
Plyn
Veřejný vodovod

Dušan Měchura

Ředitel kanceláře - jednatel

Kontaktujte mě

  • Pokročilé hledání

   CZK 0 na CZK 30,000,000

   Další možnosti vyhledávání

  Porovnejte nabídky

  Dušan Měchura