Výsledky vyhledávání

Kde vidíte naše inzerce? I offline marketing má své místo!

Odesláno admin na 31 března, 2022
0

Dneska se zmíníme o offline marketingu, konkrétně využívání bilboardů letáků a plachet, jakožto dalším distribučním kanálu pro prodej nemovitostí.

Ikdyž Vás zaújme jakýkoliv krásný bilboard a nemusí to zrovna být na náš luxusní dům na prodej, stále se hlavně držte volantu a věnujte řízení, tolik na začátek pro odlehčení :).

Ale teď vážně. Abychom prodali za maximální cenu, což je v naprosté většině případů cíl klientů, tak musíme zejména řešit 2 nejdůležitější body:

Těmi body jsou:

 • exkluzivní a poutavá prezentace s okolím a příležitostmi, které na kupujícího čekají – o tom někdy jindy
 • zajistit maximální dosah nabídky potencionálním kupujícím

V návaznosti na druhý bod si řekneme, jaké my distribuční kanály využíváme:

 • realitní portály – naprostý základ publikace inzerce, přes který se stále nejvíce prodává. ALE. Zájemci hledající nové bydlení většinou nastaví lokalitu a pokud se Vaše nemovitost nachází mimo hledanou oblast, i třeba o 1 km, klient Vaši nemovitost neuvidí. Je tedy potřeba využívat dalších distribučních kanálů, kde zajistíme, aby i tito klienti a další viděli Vaši nemovitost. Návštěvnost hlavních realitních portálů je stále dobrá ovšem nedosahuje zdaleka čísel návštěvnosti při kampaních a reklamách na sociálních sítích.
 • Sociální sítě a online marketing – pomocí cílených reklamních kampaních na sítích (FB a Instagram) jsme schopni značně rozšířit dosah inzerce – o online marketingu si povíme někdy jindy.
 • Databáze klientů a finanční poradci – už při přípravě prodeje nemovitosti informujeme naše partnery (o partnerech někdy jindy) o chystané novince na prodej, kteří následně přeposílají svým klientům základní informace o chystaném prodeji.
 • Offline marketing – dostáváme se k hlavnímu bodu článku.

Funguje v dnešní době offline marketing?

Funguje. Vždy je ale potřeba správně vyhodnotit typ nemovitosti, okolí a podle toho nastavit marketingový mix a distribuční kanály. Offline marketing má své místo, u nás (Next Reality Exclusive) zatím nedosahuje takové úspěšnosti nalezení kupujících ale pokud to zvyšuje pravděpodobnost prodeje za maximální cenu, tak to rozhodně děláme.

Jaké nástroje v rámci offline marketingu používáme?

 • Plachta na PRODEJ – většinou využíváme u rodinných domů, kde je vysoká míra průjezdnosti vozidel
 • Bilboard na hlavní silnici – využíváme u dražších nemovitostí, průjezdnost na hlavních tazích např. Říčany se pohybuje kolem 17 tisíc vozidel za den, to je celkem šance, že se někdo ozve ne?
 • Letáky – většinou používáme u levnějších bytů na sídlišti, kde je vyšší pravděpodobnost, že by sousedé mohli mít o byt zájem
 • Výlepy do oken – většinou tam, kde nelze umístit plachta, tedy u bytů, kde je velká průchodnost lidí a dobrá viditelnost do oken, např. lze využít pro prodej bytů v centrech měst.

Do budoucna plánujeme využívat další distribuční kanál v podobě nasmlouvaných partnerů, kteří dosahují velkých sledovaností na sociálních sítích. Zatím ladíme podmínky …

V tomto článku jsme vám chtěli přiblížit možnosti distribuce inzerce a zaměřili se na offline marketing, který v určité míře by stále měl být využíván.

Tak děkujeme za přečtení článku a jak uvidíte náš bilboard, tak nohu z plynu 🙂

Děkujeme za důvěru a přízeň.

Dušan a Petr I Next Reality Exclusive

Kontakt

 • Pokročilé hledání

  CZK 0 na CZK 30,000,000

  Další možnosti vyhledávání

Porovnejte nabídky